Ogłoszenie

Szanowni użytkownicy forum wielotematycznego MassMedia

Jako że forum zostało dopiero niedawno założone nie ma w nim dość dużo.

Liczymy na to, że to właśnie z Waszą pomocą uda się nam to forum rozwinąć!!!

Nie jesteśmy w stanie sami rozwinąć tego forum gdyż nie miało by to sensu!!!

Co to byłby za sens odpowiadać we dwójkę na swoje posty?

Odpowiedź jest prosta: ŻADEN

Dlatego to wy musicie je rozwijać!

Może któregoś pięknego dnia to forum stanie się jednym z największych forów w Polsce!

Dlaczego?

Bo to wy je zaczniecie rozwijać to dzięki wam wszystko może się zacząć LICZYMY NA WAS!!!

Z pozdrowieniami administracja.


#1 2008-12-31 23:47:22

kobi55

http://img238.imageshack.us/img238/8071/adminjz2.jpg

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 8

Rozprawki.

Napisałeś ciekawą rozprawkę? Podziel się nią z innymi!

Offline

 

#2 2009-01-01 01:00:55

Shinsou

http://img238.imageshack.us/img238/8071/adminjz2.jpg

Zarejestrowany: 2008-12-29
Posty: 8
Skąd: Płock

Re: Rozprawki.

Dodam od siebie jeszcze, że roprawka ma posiadać tematykę na jakiej ona się znajduje.

Offline

 

#3 2009-01-01 13:35:53

kobi55

http://img238.imageshack.us/img238/8071/adminjz2.jpg

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 8

Re: Rozprawki.

To może ja zacznę :

Rozprawka była pisana około roku po śmierci Jan Pawła II.

Chodziło o to jak rozumiemy słowa papieża JP2 które wypowiedział przed swoją śmiercią chodzi tu o: "Nie wszystek umrę", były to jedne z ostatnich słów jakie wypowiedział Papież - Polak.

To zaczynam proszę o ocenienie tej rozprawki.


Słowa Jana Pawła II „Nie wszystek umrę” są bardzo wymowne.

Dokładnie pamiętam te dni, kiedy umierał Jan Paweł II. Miałem wtedy niecałe dziesięć lat i było dla mnie oczywiste, że papieżem jest Polak. Tak oczywiste, że właściwie się nad tym nie zastanawiałem. Wiadomość o chorobie papieża i pogarszającym się stanie jego zdrowia, smutek w domu, wzruszenie i łzy podczas oglądania relacji telewizyjnych z Watykanu sprawiły, że byłem tym wszystkim bardzo przejęty. Relacje z pogrzebu oglądałem z rodziną w ciszy, zadumie i ogromnym smutku. Właściwie nic się w moim dziecięcym życiu nie zmieniło, ale czułem, że odszedł ktoś bardzo mi bliski, ktoś, kogo nigdy osobiście nie poznałem. Żegnał go cały świat, a ja byłem cząstką tego świata.

„Nie wszystek umrę” powiedział Jan Paweł II.

Papież nie umarł w pamięci milionów ludzi.Wiecznie będzie żył w swoich encyklikach, homiliach, przemówieniach. Wszędzie tam zostawił cząstkę siebie, swojej świętości, mądrości, dobra. Jego słowa są jak drogowskazy dotyczące wiary, miłości, życia. Wielki, Święty Człowiek walczył o pokój na świecie, o zjednoczenie różnych religii, o równość, umarł tylko ciałem. Pozostał bowiem jego duch. Tu na ziemi zostawił cząstkę siebie. Jego walka słowem, miłością, mądrością zapisała się w historii świata. Wiem, że nigdy Go nie zapomnę, nie zapomni Go to pokolenie, młodszym przekażemy wiedzę o Nim. Jesteśmy do tego zobowiązani, my szczęśliwcy, którzy mogliśmy żyć w Jego czasach. Jestem  z tego bardzo dumny. Bardzo bym chciał w swoim życiu mieć cząstkę tej wiary, miłości, którą On posiadał.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl